ÖZGEÇMİŞ

İletişim

PROF. RUSHAN ZIATDINOV

Endüstri Mühendisliği Bölümü (Office 4308), Mühendislik Fakültesi (Building No. 4), 

Keimyung University, 1000 Shindang-dong, Dalseo-Gu, 704-701 Daegu, South Korea.

Telefon (iş): (+82)-053-580-5286

Skype: rushanziatdinov

E-mail: (a) ziatdinov.rushan@gmail.com, (b) ziatdinov@kmu.ac.kr

Kısa Özet

Rushan Ziatdinov Güney Kore Daegu’da bulunan Keimyung Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği Bölümünde profesördür. Yüksek Lisansını Kama Eyalet Politeknik Enstitüsü'nde (Şimdilerde Kazan Federal Üniversitesinin ki bu üniversite Rusyanın üst sıralardaki ve en prestijli üniversitelerinden birisindir.) Ekonomideki Matematiksel Metodlar ve Makina Mühendisliği İşletmelerinde Kontrol alanında tamamladı.Daha sonra Doktora programını Matematiksel Modelleme, Sayısal Yöntemler, Program Yazılımı alanında Rusyanın Ulyanovsk Devlet Üniversitesinde (Ulyanovsk'taki eski Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi) tamamladı. Bilimsel kariyerinin başlangıcında Tatar Devlet Beşeri Bilimler ve Eğitim Üniversitesi Geometri ve Matematiksel Modelleme Bölümü'nde ve Tupolev Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesi'nde (Kazan Havacılık Üniversitesi) Özel Matematik Bölümü'nde Yardımcı Doçent olarak görev yaptı. Daha sonra Güney Kore'deki Seul Ulusal Üniversitesi'ne geçti ve burada Deniz Mimarisi ve Okyanus Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Destekli Tasarım ve Bilgi Teknolojisi Laboratuvarı'nda (CADIT Lab) doktora sonrası olarak çalıştı.. 2011-2015 yılları arasında İstanbul'da öğretim üyeliği yaptı. Temmuz 2013'te SAMSUNG SDI tarafından seçildi ve Güney Kore'de çalışmaya davet edildi, ancak Prof. Ziatdinov, profesör olarak görevine devam etmeye karar verdi. Seul Ulusal Üniversitesi'nde (2012, 2014, 2016) ve Japonya'nın önde gelen ulusal üniversitelerinden biri olan Shizuoka Üniversitesi'nde (2013, 2014, 2020) Misafir Profesör olarak görev yaptı.

Araştırma alanı oldukça geniştir ve bilgisayar destekli geometrik tasarım, CAD / CAM, estetik şekil modelleme, bilgisayar modellerinin bilim ve mühendislikte kullanımı, öğretim teknolojileri, bilgisayar ve gerçekçi modellemeyi içerir. Ayrıca Profesör Ziatdinov, çeşitli mühendislik ve eğitim dergilerinin editörü ve en iyi dergilerde yayınlanan bir dizi makalenin yazarıdır.

Profesör Ziatdinov’un hobileri şiirler, alıntılar ve sözler yazmak ve okumak, fotoğraf çekmek ve videolar oluşturmaktır. Ayrıca, satranç oynamaktan hoşlanıyor ve yeni bir satranç çeşidi oluşturdu.

Diğer Portal ve Veritabanlarındaki Profiller

Kadrolu ve Belirli Süre Çalıştığı Pozisyonlar

1 Mart 2020'den beri: Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde Doçent Doktor, Keimyung Üniversitesi, Daegu, Güney Kore

Verilen kurslar: Pratik Hesaplama, Matematik, Mühendislik İngilizcesi, Sanal Gerçeklik Uygulamalar, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Uygulamalar, Deneysel Tasarım (Hesaplamalı Deneyler), Simülasyon, MATLAB'da Mühendislik Programlama.

1 Eylül 2015-28 Şubat 2020: Endüstri ve İşletme Mühendisliği Bölümü Yardımcı Doçenti, Keimyung Üniversitesi, Daegu, Güney Kore

Verilen kurslar: Pratik Hesaplama, Matematik, Mühendislik İngilizcesi, Sanal Gerçeklik Uygulamaları, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Uygulamalar, Deneysel Tasarım (Hesaplamalı Deneyler), Simülasyon, MATLAB'da Mühendislik Programlama.

6.06.2011 - 31.08.2015: Fatih Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü, Yardımcı Doçent Doktor, İstanbul, Türkiye

Verilen kurslar: Matematik, Sosyal Bilimler için Temel Matematik, Bilgisayar Bilimcileri için Teknik İngilizce, Bilimsel Hesaplamaya Giriş, Bilgisayar Donanımı, İşletim Sistemleri, Masaüstü Yayıncılık, Eğitimde Grafik ve Animasyon, Bilgisayar Programlamanın Temelleri, Organizasyonlarda Teknoloji Yönetimi.

02.06.2010 - 31.05.2011: Bilgisayar Destekli Tasarım ve Bilgi Teknolojileri Laboratuvarı (CADIT Lab), Seul Ulusal Üniversitesi Deniz Mimarisi ve Okyanus Mühendisliği Bölümü'nde Doktora Sonrası Araştırmacı, Seul, Güney Kore

Araştırma alanı: Geometrik Modelleme (eğri, eğri ve yüzeylerin izogeometrik analizi, vb.), Bilgisayar Destekli Geometrik Tasarım, Bilgisayar Destekli Tasarım, Endüstriyel Tasarım, Uygulamalı Geometri.

09.2009 - 05.2010 ve 05.2010 - 09.2011 (izinli): Tupolev Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesi (eski Kazan Havacılık Üniversitesi), Kazan, Rusya Özel Matematik Bölümü'nde Yardımcı Doçent (Doktora Derecesi)

Verilen kurslar: Matematiksel Analiz.

31 Ağustos 2008 - 27 Mayıs 2010: Rusya, Kazan, Tatar Eyaleti Beşeri Bilimler ve Eğitim Üniversitesi Geometri ve Matematiksel Modelleme Bölümü'nde Yardımcı Doçent (Doktora Derecesi ile) (Şimdilerde Kazan Federal Üniversitesinin ki bu üniversite Rusyanın üst sıralardaki ve en prestijli üniversitelerinden birisindir.)

Verilen dersler: Matematik Eğitiminde Bilgi Teknolojileri, Geometride Bilgi Teknolojileri, Yüksek Öğretimde Bilgi Teknolojileri, Analitik Geometri, Diferansiyel Geometri, Projektif Geometri, Matematik, Enformatik.

21 Eylül 2006 - 30 Haziran 2007 ve 1 Eylül 2007 - 30 Haziran 2008: Tatar Eyalet Beşeri Bilimler ve Eğitim Üniversitesi Matematik ve Bilişim Bölümünde Yardımcı (Öğretim Görevlisi), Kazan, Rusya (şimdi Kazan Federal Üniversitesinin bir parçası, Rusya'nın en iyi ve prestijli üniversitesidir.)

Verilen kurslar: Bilgisayar Modelleme, Yöneylem Araştırması, Bilgisayar Cebir Sistemlerinde Matematiksel Programlama.

Misafir Profesör Deneyimleri

18.08.2014 - 24.08.2014; 2013; Şubat 2020: Gerçekçi Modelleme Laboratuvarı, Makine Mühendisliği Bölümü, National University Corporation - Shizuoka Üniversitesi, Hamamatsu, Japonya'da Misafir Profesör.

Konuşma başlığı: "Görsel Sınırlar Boyunca Bilgi Konsantrasyonu". Araştırma Alanı: Görsel Algı, İnsan-Bilgisayar Etkileşimi, Bilgi Bilimi.

23.01.2012 - 03.02.2012, Haziran-Temmuz 2014, Şubat 2016: Seul Ulusal Üniversitesi Deniz Mimarisi ve Okyanus Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Destekli Tasarım ve Bilgi Teknolojileri Laboratuvarı'nda Misafir Profesör, Seul, Güney Kore.

Araştırma projesi (2012): Monoton polinom eğrilik fonksiyonuna sahip bir spiral ile iki noktalı G2 Hermite interpolasyonu.

Araştırma projesi (2014): Maclaurin segmentlerinin genişletilmiş sektriksinin enterpolasyonu için monotonluk bölgelerinin görselleştirilmesi (Prof. Norimasa Yoshida ile birlikte çalışıldı, Nihon Üniversitesi, Japonya).

Eğitim ve Nitelikler

1 Ekim 2005 - 18 Haziran 2008 (Doktora Savunma Tarihi): Ulyanovsk Eyalet Üniversitesi'nden Fiziksel ve Matematik Bilimlerinde Doktora (uzmanlık: 05.13.18 - "Matematiksel Modelleme, Sayısal Yöntemler ve Program Yazılımı", Diploma No. 087815), Rusya (eskiden Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi olarak biliniyordu). Rusya Federasyonu Eğitim ve Bilim Bakanlığı (Moskova, Rusya) Yüksek Sertifika Komisyonu Kararı ile 19 Haziran 2009 da Doktora diploması alınmıştır. 

1 Eylül 2000 - 22 Haziran 2005 (MS Diploma Yayın Tarihi): Ekonomide Matematiksel Yöntemler Yüksek Lisansı (uzmanlık: 0618 - " Ekonomideki Matematiksel Metodlar ve Makina Mühendisliği İşletmelerinde Kontrol ", Diploma No. BCB 0289397), Kama Eyalet Politeknik Enstitüsü (Naberezhniye Chelny, Rusya) (şu anda Rusya'nın en iyi ve prestijli üniversitesi olan Kazan Federal Üniversitesi'nin bir parçası). 6 Temmuz 2005 (Yüksek Lisans Diploma Kayıt Tarihi): 16435 numarası ile tescil edilmiştir. Tez Başlığı: “OJSC KAMAZ'da araba fiyatları oluşumunun istatistiksel analizi”.

Dergi Editörü

Özel Sayı Editörü

Impakt faktörlü Web of Science (SCI) dergileri

Web of Science (ESCI) ve Scopus endeksli dergiler

Konferans Organizasyonu

Dergi Eleştirmeni

Publications (please click here)